Čtvrtfinále Ublo Cupu poprvé v historii nabídlo sedmý zápas

18.11.2015 08:42

Poté, co v minulém kole jako první otevřela brány semifinále Philadelphia, byly na programu dohrávky zbývajících tří sérií.

 

 

Pittsburgh i přes velmi dobré výkony v sérii prohrával 0:3 a čtvrté utkání mělo velmi podobný průběh jako předchozí zápasy. Penguins rozjásali domácí fanoušky hned první střelou v utkání, kdy Malkin z velmi těžké pozice neomylně zavěsil a dal tak vzpomenout na famózní druhý zápas této série. Tučňáci drželi vedení až do druhé třetiny, kde ale nepovedenou střelou nabídli šanci Marchandovi a ten efektivní střelou překonal Fleuryho. Po chvíli se prosadil Eriksson a poslal Boston do vedení, jenže z toho se medvědi neradovali příliš dlouho. I přes blok obránce se totiž o zadní mantinel prosadil Kris Letang a srovnal stav zápasu. Rozhodnout tak musela třetí třetina a týmem, který lépe zvládl závěř, byl opět Boston. Hrdinou Bruins se stal David Krejčí, který se nemýlil v podobné situaci, v jaké v první třetině srovnal Marchand. Pojistku na postup Bostonu pak přidal opět Krejčí, když vletěl do otevřené obrany a technickou střelou k tyči nedal Fleurymu šanci. 

Boston se tedy bez ztráty probojoval do semifinále, kde se střetne s Philadelphií. I přesto, že Pittsburgh nedokázal ani jednou zvítězit, může z playoff odcházet se vztyčenou hlavou. Nevýrazné výkony ze základní části, kde tučňáci skončili jasně poslední, jsou zapomenuty. Pittsburgh se prezentoval slušnou obranou a především skvělou střelbou. Pokud Penguins dokáží udržet formu z playoff, jistě se v následující sezoně budou rvát o mnohem vyšší příčky. 

 

hvězdy série

 

konečný stav série

 

 

 

 

Dramatická série, ve které Vancouver nepřestával překvapovat favorita na zisk UBLO Cupu. Zároveň také nejspíše nejsledovanější série. Tak nějak by se dala popsat série Montrealu s Vancouverem. Kosatky v minulém kole snížily stav série na 3:2 a očekával se tuhý boj. Tomu také nasvědčovala připrava obou týmů. Montreal měl díky perfektnímu zázemí možnost trénovat přímo na ledě, kde hráči Habs pilovali především střelbu. Vancouver ale nezůstal s tréninkem o nic pozadu. Kouč Canucks Jaroslav Štoček si totiž vzpomněl na loňské playoff, kde byly poprvé zápasy natáčeny. Z těchto zápasů pak sledoval hru Montrealu a připravoval taktiku "na míru" pro rozhodující zápasy čtvrtfinále.

Ze začátku opatrný zápas, postupně se ale oba týmy dostávali stále častěji do slibných šancí. V té největší se objevil Gallagher, který dokázal ve velmi těžké pozici zacílit na branku, ale trefil pouze tyč. Na gól se čekalo až do druhé třetiny, do té doby jsme byli svědky velkých šancí, které na straně Vancouveru většinou blokovala pozorná obrana Montrealu. Na straně Montrealu pak v největších šancích přišly nepřesné střely, které mířily mimo tři tyče. Ve druhé třetině Vancouver dvakrát zariskoval, když se pokoušel o útok ve chvíli, kdy měl v brankovišti jednoho ze svých hráčů. To se mu v obou případech nevyplatilo a Montreal dostal možnost zahrávat samostatný nájezd. Ten první zahrával Parenteau a ztroskotal na Millerovi, druhý pokus už ale byl úspěšný. Exekuce se ujal Sergei Gonchar, který poslal kotouč k pravé tyči branky Ryana Millera. Ten šel bleskurychle do rozkleku, dokázal kotouč zasáhnout a vytěsnít ho směrem k tyči. Jenže kotouč se neodrazil ven z brány, ale zůstal na brankové čáře. Po rychlém přezkoumání situace byla okamžitě uznána branka, kotouč byl totiž více než polovinou za brankovou čarou. Už po druhém utkání byly zmíněny samostatné nájezdy v podání Montrealu. To, že budou velmi důležitou součástí této série, dokázal Montreal potvrdit tímto úspěšným pokusem. Po této brance bylo jasné, že Vancouver se do hry jen tak lehce nedostane. Kosatky měly sice několik nadějných šancí, jenže branka ne a ne padnout. A tak platilo nedáš, dostaneš. Vancouver nedokázal pokrýt vznikající šanci Montrealu a Max Pacioretty vyslal na branku Millera nechytatelnou bombu, kterou propálil vše, co mu stálo v cestě. Oslava této branky pak byla tak hlasitá, že ze stropu haly začala na led padat omitka. Montreal se ujal vedení 2:0 a bylo jasné, že toto vedení už nepustí. Vancouver sice dělal co mohl, soupeř ale využil své zkušenosti a pohlídal si vítězství.

 

hvězdy série

 

konečný stav série

 

 

 

 

Už od chvíle, kdy bylo jasné že se potkají tyto dva týmy, byla tato série považována za nejvyrovnanější sérii čtvrtfinále. Nakonec svou vyrovnaností vstoupila do historie PJHR Ligy. 

Za stavu 2:2 na zápasy se šlo do dalšího utkání. Tým, který si vybojuje "mečbol", bude mít velkou výhodu a v následujícím utkání může sérii ukončit. To dobře věděly oba týmy a snažily se především dbát na obranu a nepouštět soupeře do šancí. V první třetině se povedenou akcí prezentoval Couture, který nedal šanci Gibsonovi v brance Anaheimu a poslal žraloky do vedení. Jenže netrvalo to dlouho a Sharks si dali, ve čtvrtfinále už nekolikátý, vlastní gól. Od té chvíle se miska vah přehoupla na stranu Anaheimu a kačeři si šli pro výhru. Ve druhé třetině poslal kačery do vedení Manson. Jeho gól byl nakonec i gólem vítězným. Ve třetí třetině žraloky dorazili Perry s Keslerem a Ducks přejeli Sharks vysoko 4:1.

Do dalšího utkání se tedy šlo za stavu 3:2 pro Ducks. Sharks věděli, že musí vyhrát, a podle toho také uktání vypadalo. Žraloci se tlačili do útoku, stříleli, napadali a Ducks se snažili tyto útočné snahy soupeře eliminovat. V první třetině Sharks nastřelili tyč, ale pokračovali v tlaku a donutili soupeře chybovat. V nadějné situaci ale naprosto selhal Justin Braun a místo střely přišel zbytečný faul. Jenže slabou chvilku si vybrala i obrana Ducks. Ta byla sice po faulu hodně rozhozená, ale disponovala dvěma tahy. Ty ale neskutečně pokazila, nechala soupeři střeleckou příležitost a ten už trestal. Tvrdou střelou Wingels přesně trefil vingl a Sharks slavili vedení 1:0. Dlouho to pak vypadalo že to bude konečné skóre utkání, Sharks zodpovědně bránili a nedávali soupeři moc příležitostí. Jenže se opakovala situace z třetího zápasu série, kdy Ducks v samém závěru dokázali srovnat. Sharks totiž chybovali v obraném pásmu a nabídli soupeři nájezd. Ten zahrával Nate Thompson a nemýlil se. Branku trefil ve chvíli, kdy byla ohlašována poslední minuta třetí třetiny. Sharks se poté ještě pokusili opět strhnout vedení na svou stranu, měli k tomu dvě velké příležitosti, ale v té první trefili tyč a následně mířila další střela těsně vedle pravé tyče. V prodloužení branka nepadla a stejně jako ve třetímu utkání, i nyní musely rozhodnout nájezdy. V nich pak až do čtvrté série oba týmy hráli stejně. V první sérii nikdo neproměnil, ve druhé naopak dali oba a ve třetí opět neproměnil nikdo. Rozhodla až čtvrtá série. Jako první se na branku soupeře rozjel Joe "Jumbo" Thornton a dostal jednak kotouč do brány, ale zároveň i soupeře pod obrovský tlak. Corey Perry na straně Anaheimu pak ztroskotal na Antti Niemim, Sharks zvítězili 2:1 a srovnali stav série na 3:3.

Obávaný sedmý zápas. Pro fanoušky velké lákadlo, kde se rozhoduje o všem, a jakákoliv maličkost může znamenat postup, nebo také vyřazení. Pro týmy, které se těchto zápasů účastní, jsou to především velké nervy. Utkání zahájily světelné efekty, vytvořené speciálně pro tento zápas. A pak už se šlo na věc! Ducks nahodili kotouč za branku soupeře, odkud puk vyvezl jeden z útočníků Sharks a o levý mantinel orazítkoval tyč! Ihned následovala druhá střela těsně mimo. Když už to vypadalo že Ducks přestáli úvodní tlak soupeře, tak mu po vyhození kotouče nabídli další střelu. Tou ale obránce Shraks pouze orazítkoval tyč, za přispění zákroku golmana Ducks. To vše behem první minuty utkání. I poté se oba týmy snažily co nejčastěji střílet a tato snaha se nakonec vyplatila Anaheimu. Kotouč byl v obležení tří hráčů Ducks, i v této situaci se ale kapitán Ryan Getzlaf nebál vystřelit a i s velkou dávkou štěstí kotouč zapadl za Niemiho. Sharks v tu chvíli byli viditelně otřeseni, ale nepolevovali v útočení. V poslední minutě první třetiny dostali několik velkých šancí na srovnání, ale stále ne a ne dát gól. Nakonec se to půl minuty před koncem třetiny přeci jen povedlo. Joe Pavelski dostal přesný kotouč do jízdy a tvrdou bombou rozvlnil síť za Gibsonem. Druhá třetina byla ve znamení nepřesných střel, většina jich končila v rozích hřistě a golmaní neměli příliš těžkou práci. Nakonec se ale přeci jen jedna střela ujala. Nenápadně na bránu nahodil Jiří Sekáč, obránce na poslední chvíli padl do jeho střely, jenže kotouč se mu převalil přes nohu a skočil až za překvapeného Niemiho, 2:1 pro Anaheim. Jenže Sharks jsou velmi silný tým a to, že byli již 2x v semifinále, není náhoda. A Sharks ve třetí třetině rázně odmítli své vyřazení. Nejprve se do slibné střelecké pozice dostal Irwin a propálil vše co stálo v cestě. Obranu, i golmana Gibsona. Honda Center v Anaheimu ztichla, jako by snad diváci tušili co přijde za pár vteřin. Anaheim po obdrženém gólu rozehrál, kotouč se dostal přímo k Smithovi a kotouč z jeho hole zastavila až síť v brance Anaheimu. Neskutečný obrat v podání Sharks a velmi těžká situace pro Anaheim, který musel během pár minut minimálně vyrovnat. Sharks ve zbytku zápasu ale naplno prodali zkušenosti, zodpovědně bránili a i když se Anaheim dostal do několika brankových šancí, vždy Sharks zachránil skvělý Niemi. Sharks tak historicky první sedmé utkání ozbodili neskutečným obratem v zápase, díky kterému můžou slavit postup do semifinále, ve kterém se střetnou s Montrealem.

 

hvězdy série

 

konečný stav série


Tvorba webu zdarma s Webnode Webnode